Τρίτη 19 Οκτωβρίου 2010

Πιερικός – Βέροια 3-2 (μέσα στη μπόρα και την αμφισβήτηση)

Η ομάδα της Κατερίνης κέρδισε με σκορ 3-2 τη Βέροια, με γκολ του Κοντέωνα ένα λεπτό πριν τη λήξη του ματς. Οι "μελανόλευκοι" είχαν κερδίσει την τρίτη αγωνιστική τον Αγροτικό Αστέρα με ένα τέρμα του Δήμου στο 88! Οι γηπεδούχοι παρότι αγωνίστηκαν από το 66' με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Δήμου και ισοφαρίστηκαν τρία λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης με κεφαλιά του Σαμαράμ κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο της νίκης. Ο Πιερικός προηγήθηκε στο 21' με τον Γκουγκουλιά και πέτυχε δεύτερο τέρμα με πέναλτι του Πουλάκου στο 73'. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν μέσα σε διάστημα δέκα λεπτών να ισοφαρίσουν (77' Σάντσες και 87' Σαμαράς), όμως οι παίκτες του Γιώργου Χατζάρα βρήκαν τη δύναμη και με γκολ του Κοντέωνα στο 90 πήραν καθαρά τη νίκη!