Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2016

"Πάτησε γκαζι" στο β΄ημίχρονο... ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ 4-0

Δείχνοντας δυο διαφορετικά πρόσωπα σε κάθε ημίχρονο ο Αχιλλέας,επιασε σπουδαία απόδοση στο β΄σαρανταπενταλεπτο και πέτυχε μεγάλη νίκη στη Νεοκαισάρεια με 4-0 επι του Εθνικού Φιλιππιαδας.

Το φίλμ του αγώνα

6΄ Διπλή ευκαιρία για τον Αχιλλέα με τον Καμπερίδη να έχει περάσει από δεξιά κάνοντας Σέντρα που αποκρούστηκε από τους αμυντικούς και σουτάρει ο Νακας πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπαντή.
15΄ οΤαναυ μέσα από τήν περιοχή σουτ πού εξουδετερωνει ο Σαρρής.
49΄ ΓΚΟΟΟΟΛ 1-0 Φάουλ από δεξιά για τον Αχιλλέα Νεοκαισαρείας και εκτελεί με το αριστερό πόδι ο Δερμισης μέσα στη μικρή περιοχή. Ο Νακας χαμηλά με το κεφάλι ανοίγει το σκορ 1--0 για τον Αχιλλέα

50΄ και 51΄ Η ομάδα του εθνικού που είχε δύο καλές στιγμές αλλά ο Σαρρής επεμβαίνει έγκαιρα και κρατάει το 1--0
60΄ Φάουλ έξω από την περιοχή σέντρα και ο Μιχάλης στο γάμα της εστίας του Σαρρη ο όποιος σηκώνεται και μπλοκάρει σταθερα.
61΄ ΓΚΟΟΟΟΛ 2-0 Συνδυασμός από αριστερά,Καμπερίδης στον Δερμισησέντρα στον Μανίκα στο πρώτο δοκάρι,κεφαλιά του εμπειρου επιθετικού και... 2--0
75΄ ΓΚΟΟΟΛ 3-0Από αριστερά κόβει τη μπάλα πολύ ωραία ο Καμπερίδηςγίνεται κάτοχος ο Νάκας σέντρα παράλληλη στήν γραμμή τής μεγάλης περιοχής τακουνάκι του Ηλία Μανίκα προς τον Λαζαρίδη οποίος σουτάρει ευθύβολα στο γαμά της εστιας του Μπαντή γράφοντας το 3--0
89΄ Θετική αντίδραση πάλι από τον Σαρρή σε προσπάθεια του εθνικού
90΄ ΓΚΟΟΟΛ 4-0 πολύ ωραία προσπάθεια του Ζωβληκα πασσάρει στον Μανίκα ο οποίος μέσα από τη μεγάλη περιοχή διαγώνια διαμορφώνει το 4--0