Τετάρτη 4 Μαΐου 2011

Πανελλήνιοι αγώνες Παμπαίδων-Παγκορασίδων - 3 στα 3 ο Αρχέλαος και στους μικρούς

2 χρυσά και ένα αργυρό μετάλλιο ήταν η πολύ καλή συγκομιδή των μικρών αθλητών του Αρχέλαου Κατερίνης, από τους Πανελλήνιους αγώνες πάλης,  παμπαίδων και πανκορασίδων που διεξήχθησαν στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής. Ο Αρχέλαος με προπονητή του και Ομοσπονδιακό μας προπονητή τον Γιάννη Κριζαλιώτη, μετείχε με 3 μικρούς παλαιστές οι οποίοι κατέκτησαν ισάριθμα μετάλλια. Το Χρυσό κατέκτησε η παγκορασίδα Δόμνα Σταματίου στην κατηγορία των 48 κιλών, όπως επίσης το Χρυσό μετάλλιο και την πρώτη θέση πήρε ο Γεώργιος Γεωργιάδης στα 38 κιλά. Το αργυρό κατέκτησε ο Βασίλειος Γκιμπής στην κατηγορία των 73ών κιλών. Ικανοποιημένος με τις εμφανίσεις και τη γενικότερη συμπεριφορά των αθλητών του ο ομοσπονδιακός μας προπονητής Γιάννης Κριζαλιώτης, φωτογραφίζεται παραπάνω με τους μικρούς και πολλά υποσχόμενους αθλητές του, καθώς και με τον πρόεδρο της Ελληνικής Ομοσπονδίας πάλης Κώστα Θάνο. Η αποστολή του ιστορικού συλλόγου της περιοχής μας, επέστρεψε από τους Πανελλήνιους αγώνες πάλης παμπαίδων-παγκορασίδων, με 3 μετάλλια και 2 κύπελλα στις αποσκευές της.